: 19 czerwca 2009 r. - POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2008/2009:
: czerwiec 2009 r. - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009:
: 1 czerwca 2009 r. - DZIEŃ DZIECKA:
: 8 maja 2009 r. - UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE :
: 22 kwietnia 2009 r. - DZIEŃ ZIEMII :
: 30 kwietnia 2009 r. - KONKURS: "WSZYSTKO O ZDROWIU" :
: 26 marca 2009 r. - KONKURS W SZPROTAWIE :
: wielkanoc 2009 r. - KARTKI WIELKANOCNE :
: 25 marca 2009 r. - MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH :
: 20 marca 2009 r. - WITAMY WIOSNĘ :
: 13 lutego 2009 r. - BAL KARNAWAŁOWY :
: 11 lutego 2009 r. - KONKURS O KROŚNIE ODRZAŃSKIM :
: 30 stycznia 2009 r. - „NASZ REGION ZIELONY MOCNO UROZMAICONY!!!” :
: 22 stycznia 2009 r. - UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA POMNIKA :
: 28 października 2008 r. - JESIENNY BUKIET :
: 13 października 2008 r. - WYPADKI NA DROGACH-POROZMAWIAJMY :
: 09 października 2008 r. - Z EKOLOGIĄ NA TY :

„MĄDROŚĆ TO UMIEJĘTNOŚĆ ROZRÓŻNIANIA MIĘDZY DOBREM A ZŁEM”
- CYCERON
Oto słowa które towarzyszyły i były mottem uroczystości podczas której żegnaliśmy się z absolwentami gimnazjum. Uroczystość ta została zorganizowana przez wychowawczynie klas gimnazjalnych p. Małgorzatę Krywalską i p. Monikę Bilczak. Pożegnanie rozpoczęło się uroczystym apelem, na którym nie brakowało wzruszających słów. Były to słowa p. dyrektor Iwony Gaudyn, przedstawicieli SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO oraz przedstawicieli absolwentów. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe upominki. Po apelu odbył się słodki poczęstunek zorganizowany z pomocą rodziców ,podczas którego absolwenci ich rodzice i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Emilę Gagat. Mogliśmy powspominać wszystkie ciekawe chwile i wydarzenia, których głównymi bohaterami byli NASI ABSOLWENCI.
Absolwenci z Panią Moniką Absolwenci z Panią Małgosią

:) Absolwenci
..: do góry :..: do góry :DZIEŃ DZIECKA W GOSTCHORZU

Jak co roku i tym razem nasi uczniowie świętowali swój dzień!
W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy nie w szkole, a w Gostchorzu. 1 czerwca 2009 r. zostaliśmy zaproszeni przez Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Gostchorze do grodziska GOSKAR. Zabawy trwały już od 9 rano. Uczniowie drużynowo pokonywali wszystkie zadania turnieju sportowego. Wspólnie z naszymi gośćmi uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych, a następnie gospodarze Grodziska zaprezentowali specjalnie dla nas średniowieczne widowisko . Aktorzy występowali w kostiumach „z epoki”, mieli drobiazgowo przygotowane rekwizyty i scenografię. Wszyscy z zapartym tchem obserwowaliśmy to widowisko. Z pewnością było to bardzo ciekawe przeżycie dla dzieci. Później nadszedł czas na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Cóż to była za przyjemność !!!
Dzieci miały także okazję spróbować słodkich przysmaków przygotowanych specjalnie dla nich przez miejscowe gospodynie. Nasi uczniowie korzystali ponadto z przyjemności wypoczynku na świeżym powietrzu i z placu zabaw. Z żalem żegnaliśmy GOSKAR, ale pani sołtys Ewa Klepczyńska zapewniła nas, że zawsze będziemy tu mile widziani. Umówiliśmy się, że wrócimy tu za rok. A więc: do zobaczenia !!!

Imprezę przygotowały panie:
Małgorzata Pupejko i Agnieszka Łęcka
Pieczemy kiełbaski Miłe powitanie

Zawody Radośnie
..: do góry :Dnia 8 maja 20009r. uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych pod opieką pań BOGNY MAŚLANIK i MONIKI BILCZAK uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych z okazji 64 ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY SWIATOWEJ. Uroczystości te odbyły się na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim przy obelisku ku czci żołnierzy poległych na frontach II WOJNY SWIATOWEJ.
8 maja 2009 - zdjęcie 1 8 maja 2009 - zdjęcie 2

..: do góry :W naszej szkole 30. kwietnia 2009 roku odbył się konkurs "Wszystko o zdrowiu".
Celem corocznie organizowanej imprezy była promocja zdrowego stylu życia. Zanim rozpoczął się turniej drużyn, zgromadzeni Goście obejrzeli inscenizację kukiełkową wiersza J.Brzechwy "Na straganie". Potem uczniowie rywalizowali z sobą w wielu konkurencjach, które miały sprawdzić ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Najwięcej emocji wzbudził konkurs, w którym dzieci z zawiązanymi oczami musiały nakarmić jogurtem swych kolegów z drużyny. Ciekawie przebiegło także zadanie, gdzie zawodnicy musieli zabandażować i opatrzyć swoich "rannych" kolegów. Zabawa była wspaniała, bowiem zawodników ochoczo dopingowali ich koledzy z klasy. Wszyscy zatem świetnie się bawili. Jury konkursu miało nie lada problem, żeby wyłonić zwycięzców w tak wspaniałej rywalizacji drużynowej. Zdecydowano więc, że wszyscy s± zwycięzcami, bo "nie liczy się wygrana, tylko dobra zabawa". Zawodników nagrodzono wspaniałymi nagrodami rzeczowymi. Więcej powiedzą nam ciekawe zdjęcia z tego dnia. Zapraszam do oglądania ! "
zdjęcie 1 zdjęcie 2

..: do góry :MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMII - 22 KWIETNIA 2009 ROKU.
Ala lubi koty , Gosia woli psy, Mateusz ma rybki a pan Henio z parteru dużą kolekcję motyli. Moja ciocia hoduje paprotki. Wujek Alek jest leśnikiem i dba o wszystkie zwierzęta i rośliny w lesie. „każdy ma jakiegoś bzika , każdy jakieś hobby ma” , a ja namawiam was do wspólnego zainteresowania się naszym domem ZIEMIĄ. Każdy człowiek czy to duży, czy mały może zrobić coś dla przyrody : nie śmiećmy w lesie, oszczędzajmy wodę, nie wypalajmy łąk, sadźmy drzewa, segregujmy śmieci i pamiętajmy o Ziemi nie tylko w dniu jej święta. Czy wiecie jak duży jest aligator? Ile waży słoń? Czy biedronka jest pożyteczna? Jak wygląda salamandra? Czy wszystkie owady fruwają? Jaki jest najmniejszy ptak na świecie? Jak szerokie skrzydła ma orzeł? Jak długo rozkłada się plastik? Na te i inne pytania odpowiada wystawa zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, przygotowana przez panie: Magdalenę Rycyk i Małgorzatę Krywalską.
Dzień Ziemii, na zdjęciu Pani Madzia Dzień Ziemii, na zdjęciu Natalia

Dzień Ziemii, na zdjęciu Damian Dzień Ziemii, na zdjęciu Gustaw
..: do góry :
XIII WOJEWÓDZKI KONKURS „SPRAWNE RĘCE-MĄDRA GŁOWA” - 26.03.2009r.
Już po raz trzynasty uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na konkurs z zakresu techniki do SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO im. Jana Brzechwy w Szprotawie. w roku bieżącym konkurs odbył się pod hasłem : „Z EKOLOGIĄ NA TY”.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań pracami ręcznymi z zakresu techniki, rozwijanie umiejętności manualnych potrzebnych w codziennym życiu, popularyzacja majsterkowania, szycia, przyrządzania potraw, malowania a także rozwijanie postaw proekologicznych i poszanowania przyrody. Impreza miała również na celu integrację młodzieży z różnych szkół i miejscowości województwa lubuskiego. Była również okazją do zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności technicznych na forum wojewódzkim, zaś pedagodzy mogli wymieniać się i dzielić doświadczeniami zawodowymi. Konkurs odbywał się w czterech konkurencjach:
- KONKURENCJA PLASTYCZNA
Tematem tej konkurencji były „EKOLOGICZNE SOLANKI” , czyli wykonanie z masy solnej kompozycji płaskiej o tematyce ekologicznej. W tej konkurencji reprezentowała nas ANIELKA SOKÓŁ.
- KONKURENCJA KROJU I SZYCIA
Tematem wyszywanej pracy były „KWIATY CHRONIONE W POLSCE”, z tą konkurencją już po raz drugi zmagała się ANIA KACPRZAK.
- KONKURENCJA KULINARNA
W tej konkurencji EWELINKA SZOFER wykonywała i dekorowała „KANAPKI EKOLOGICZNE” .
- KONKURENCJA TECHNICZNA
Zadaniem uczestnika było wykonanie „MINI GRABEK DO PIELĘGNACJI ROŚLIN”. Grabki wykonywał RAFAŁ WIELKOSZYŃSKI.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji została otwarta wystawa wykonanych prac oraz dokonano podsumowania imprezy a organizatorzy wręczyli uczestnikom dyplomy i upominki. Podczas imprezy towarzyszyła nam wzajemna integracja, życzliwe współzawodnictwo i dobra zabawa. Opiekunem grupy uczestników była p. Monika Bilczak.
Pani Monika wraz z uczniami Uczniowie reprezentujący szkołę

Uczennica Aniela Uczennica Ania
..: do góry :W okresie przedświątecznym uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali KARTKI WIELKANOCNE. Podczas zebrania z rodzicami została zorganizowana wystawa wykonanych kartek świątecznych. Rodzice mieli okazję obejrzeć dzieła swoich dzieci oraz zakupić pracochłonne i pięknie ozdobione kartki małych artystów.
KARTKI WIELKANOCNE
..: do góry :W wodzie czujemy się jak ryby, więc z wielką ochotą wyjechaliśmy na zawody pływackie do Gubina. Konkurencja była ogromna ale wierzyliśmy w swoje możliwości i to się opłaciło!!!! Wróciliśmy z trzema złotymi medalami i jednym brązowym. W olimpiadzie udział brali: Karolina Piwowarczyk, Gustaw Galon, Daniel Trawiński i Krzysztof Hochenzy. Zawodnicy przygotowywani byli przez nauczycieli: Małgorzatę Pupejko, Magdalenę Rycyk, Emilię Gagat i Tomasza Bandiaka.
Na zdjęciu Gustaw Na zdjęciu Karolinka

..: do góry :Dnia 20 marca 2009 r. w naszej szkole z okazji Dnia Wiosny odbyła się impreza pod hasłem „Bawimy się wesoło”.
Podczas turnieju uczniowie pracowali i bawili się w grupach, ale również indywidualnie reprezentując swoją klasę. Zmagali się z konkurencjami plastycznymi i zręcznościowymi, zabawami naśladowczymi i oddechowymi, rozwiązywali krzyżówki i zagadki. A wszystko to, pod czujnym okiem jury, które oceniało poszczególne zadania. Wiosenne kompozycje kwiatów przygotowane przez przedstawicieli klas i wychowawców rozweseliły wystrój sali, w której odbywała się impreza. Dużo śmiechu wywołała zabawa w naśladowanie zwierząt. Przedstawiciele klasy musieli zaprezentować wylosowane zwierzę, a klasa odgadnąć jego nazwę. Wiele emocje wzbudziły także konkurencje zręcznościowe: rzuty woreczkami do beczki, zaplatanie warkocza, czy nawlekanie korali na sznurek. Pod koniec imprezy jury wybrało dwie osoby, które były najbardziej wiosennie ubrane. Upominki – motyle otrzymali: Monika Kolasińska i Włodek Bartoszek. Nagrodą za udział w turnieju były dyplomy i słodycze, które pani dyrektor Iwona Gaudyn przekazała każdej klasie. Miłą niespodzianką, na sam koniec imprezy, było wręczenie przez dyrektora szkoły książek dla uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach feryjnych w szkole. Turniej „Bawimy się wesoło” przygotowały i poprowadziły panie: Magdalena Rycyk i Jolanta Świtacz.
wręczenie dyplomów i słodkich upominków wiosenny taniec

pokaz wiosennej kolekcji mody praca zespołowa- rozwiązywanie krzyżówki
..: do góry :BAL KARNAWAŁOWY
Co roku w naszej szkole podczas ZABAWY KARNAWAŁOWEJ obchodzony jest Dzień Świętego Walentego.
13 lutego 2009 roku do „ skrzyneczki życzeń” można było wrzucać swoją kartkę dla ulubionej osoby. W trakcie balu nie zabrakło wielu atrakcji i konkursów i niespodzianek. Dzięki nauczycielom, którym organizatorzy serdecznie dziękują , została zorganizowana loteria rzeczowa która była nagrodą za udział w konkursach i konkurencjach zręcznościowych . Pod koniec zabawy jury dokonało bardzo ważnego wyboru:
KRÓLOWĄ BALU 2009 została - ANIELA SOKÓŁ
A KRÓLEM BALU 2009 został - KAROL KLUKOWSKI.
Zwycięzcy zostali ukoronowani i otrzymali nagrody od przewodniczącej jury pani dyrektor -Iwony Gaudyn. Zabawę przygotowały panie: Bogna Maślanik i Monika Bilczak.
podczas tańca Królowa balu - Aniela

Król balu - Karol Sandra z Karolem
..: do góry :Dla uczczenia 64 rocznicy powrotu Krosna Odrzańskiego do macierzy 11 lutego 2009roku przeprowadzono w szkole konkurs tematyczny o naszym mieście. Składał się on z części plastycznej KROSNO ODRZAŃSKIE-MOJE MIASTO-MÓJ DOM, literackiej i wiedzy. Poprzedzony był wyjściem do miejscowego muzeum i spacerem po mieście. Organizatorami byli: Maria Nowakowska, Małgorzata Krywalska i Jan Nowakowski. W konkursie plastycznym nagrodzono następujących uczniów: - w grupie młodszej: Bartosza Klukowskiego, Marka Zawadzkiego i Karola Klukowskiego, - w grupie starszej: Rafała Wielkoszyńskiego, Marzenę Grzelak i Wojciecha Kaczmarka. Jurorem był pan Jerzy Szymczak. I miejsce w części literackiej konkursu zajęła Natalia Bekier z klasy II gimnazjum, miejsce II -Aniela Sokół –uczennica klasy I gimnazjum. W konkursie wiedzy największą ilość punktów zdobyli przedstawiciele klasy III zespołu edukacyjno-terapeutycznego w składzie: Ewelina Szofer i Grzegorz Wojtkowiak. II miejsce zajęły: klasa I-II gimnazjum zet- Piotr Siwy i Grzegorz Depta oraz klasa I-III gimnazjum –Marta Giryn i Damian Nowak. Miejsce III przypadło klasie IV-V w składzie : Monika Kolasińska i Bartosz Klukowski. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
uczniowie w muzeum prace plastyczne

wręczenie nagród zdjęcie 1 wręczenie nagród zdjęcie 2
..: do góry :„DO LASU, NA GRZYBY,NAD JEZIORO, NA RYBY
NASZ REGION TO WSZYSTKO MA!
LUBIĄCYM PRZYRODĘ CHĘTNIE TO DA!!!”
Takimi hasłami uczniowie naszej szkoły zachęcali do bliższego poznania regionu lubuskiego. A działo się to podczas Turnieju Wiedzy o Regionie, który odbył się 30 stycznia w Zespole Szkół Specjalnych. Konkurs ten poprzedziła wycieczka do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Zwiedzaliśmy tam sale muzealne, eksponaty dotyczące tradycji winobraniowych. Poznaliśmy również legendę o burmistrzu Koziołku, który zapoczątkował uprawę winogrona na wzgórzach Zielonej Góry. Oczywiście nie mogliśmy sobie również odmówić spaceru po pięknym deptaku miasta, podziwialiśmy tam stare kamienice i snuliśmy wymyślone opowieści o dawnych czasach. A następnego dnia czekały nas dalsze atrakcje!!! Już od rana czekaliśmy na rozpoczęcie konkursu!!! Do konkursu przystąpiły klasy: IV-V, I-III gimnazjum, I-II gimnazjum ZET oraz klasa III gimnazjum ZET. Zadania okazały się bardzo urozmaicone i ciekawe, czyli dla każdego coś dobrego. Były krzyżówki, rebusy, pytania związane z pokazem slajdów oraz wycieczką do muzeum. Każda klasa przedstawiała też plan jednodniowej wycieczki po ciekawych miejscach naszego regionu oraz hasło reklamujące ziemię lubuską. Udział w turnieju przyniósł nam wiele radości, wrażeń i nowej wiedzy o regionie. Czekamy na kolejny za rok! Bardzo dziękujemy za pomoc MOW w Krośnie Odrzańskim, który ufundował nagrody dla uczestników konkursu. Dziękujemy również jury konkursu: pani dyrektor Iwonie Gaudyn i pani Teresie Jasiulewicz oraz wychowawcom klas, za przygotowanie uczniów do konkursu. Wycieczka oraz Turniej został przygotowany przez panie Emilę Gagat i Magdalenę Rycyk.
Przy Muzeum Podczas konkursu

Pani Emilka Uczestnicy
..: do góry :W dniu 22.01.2009r.nasi uczniowie z zespołów edukacyjno terapeutycznych pod opieką pani Bogny Maślanik i Moniki Bilczak uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia pomnika:
„PAMIĘCI JEŃCÓW OBOZU WOJENNEGO,
POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM,
POWSTAŃCOM ŚLĄSKIM”.
W uroczystości tej wzięło udział wielu mieszkańców miasta Krosna Odrzańskiego. Po zakończeniu uroczystości odsłonięcia pomnika wszystkich uczestników zaproszono na wystawę zorganizowaną przez Klub Garnizonowy w Krośnie Odrzańskim i Gminę Krosno Odrzańskie pt.:
„BOJE O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE 1914-1921”.Autorami tej wystawy byli: płk rez. Tadeusz Krzystek i ppłk rez. Jerzy Kufel. Po wystawie oprowadzał nas pan Janusz Kamerduła.
Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

..: do góry :Nasi artyści z zespołów edukacyjno-terapeutycznych 28.10.2008r. brali udział w konkursie plastyczno-florystycznym zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim pod hasłem: „NAJCIEKAWSZY BUKIET JESIENNY”. W konkursie tym reprezentowali naszą szkołę: Aleksandra Gagat, Ewelina Szofer i Anna Kacprzak. Opiekunem reprezentacji była pani M.Bilczak. Uczennice wykonały bukiet z naturalnych materiałów , który był prezentowany na wystawie w urzędzie Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim.
Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

..: do góry :Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „WYPADKI NA DROGACH-POROZMAWIAJMY”. 13 października 2008roku w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Drogowego, zorganizowano w placówce spotkanie z policjantami , które miało na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W szkole ogłoszono również konkurs plastyczny, którego hasłem było „Bezpieczeństwo na drodze”. Uczniowie do 7 listopada wypowiadali się za pomocą dowolnej techniki na temat właściwego zachowania na drodze. Miesięczne działania w tym zakresie podsumowano podczas konkursu wiedzy i umiejętności, który przeprowadzono w szkole 14 listopada 2008 roku. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV-VI i gimnazjalnych , pozostali natomiast aktywnie obserwowali zmagania kolegów. Jurorami były osoby, które z racji wykonywanego zawodu uczestniczą w akcjach ratunkowych: aspirant Justyna Kulka-przedstawiciel Powiatowej Komendy Policji w krośnie Odrzańskim, Teresa Jasiulewicz-pielęgniarka oraz Maria Nowakowska-dyrektor szkoły. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu znajomości znaków drogowych, zachowania się w sytuacjach zagrożeń, wpływu uzależnień takich jak narkomania czy alkoholizm na bezpieczeństwo swoje i innych. Wykonywali także opatrunki . I miejsce zajęli Rafał Kora i Krzysztof Hochenzy, II miejsce Marta Giryn i Monika Kolasińska, III miejsce Aniela Sokół i Natalia Bekier. W konkursie plastycznym nagrodzono Anielę Sokół, Ewelinę Szofer i Bartosza Klukowskiego. Wyróżnienia otrzymali Natalia Nienart, Anna Kacprzak, Marta Giryn. Zarówno konkurs plastyczny jak i konkurs wiedzy przygotowała nauczycielka Małgorzata Krywalska- koordynator do spraw bezpieczeństwa w szkole, która pragnie serdecznie podziękować Komendantowi Policji w Krośnie Odrzańskim za współpracę w przeprowadzeniu działań związanych z akcją „WYPADKI NA DROGACH –POROZMAWIAJMY”, a szczególności w imieniu uczniów za nagrody rzeczowe.
Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

Zdjęcie 3 Zdjęcie 4
..: do góry :DNIA 9 PAŹDZIERNIKA 2008R. ODBYŁY SIĘ W SZPROTAWIE „VIII SPOTKANIA ARTYSTYCZNE ZESPOŁÓW EDUKACYJNO- TERAPEUTYCZNYCH” . ORGANIZATOREM IMPREZY BYŁ SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY IM. JANA BRZECHWY W SZPROTAWIE ORAZ STOWARZYSZENIE WSPIERANIA ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY PODARUJ RADOŚĆ W SZPROTAWIE PRZY WSPÓŁPRACY SZPROTAWSKIEGO DOMU KULTURY. TEGOROCZNA IMPREZA ODBYWAŁA SIĘ POD HASŁEM PRZEWODNIM: „Z EKOLOGIĄ NA TY” I MIAŁA NA CELU ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ OCHRONĄ ŚRODOWISKA, ROZWIJANIE POSTAW PROEKOLOGICZNYCH, UWRAŻLIWIANIE NA PIĘKNO PRZYRODY I PROPAGOWANIE RECYKLINGU. SPOTKANIE UŚWIADOMIŁO UCZNIOM JAK WAŻNE JEST DBANIE O ŚRODOWISKO I PRZECIWDZIAŁANIE GLOBALNEMU OCIEPLENIU. NASI MALI ARTYŚCI PREZENTOWALI DOKONANIA ARTSTYCZNE POD KIERUNKIEM PANI BOGNY MAŚLANIK I MONIKI BILCZAK W INSCENIZACJI „KOLOROWE KOSZE”. PO PREZENTACJI PROGRAMÓW ARTYSTYCZNYCH ARTYŚCI OTRZYMALI DYPLOMY I UPOMINKI . IMPREZA ZAKOŃCZYŁA SIĘ SŁODKIM POCZĘSTUNKIEM.
Zdjęcie 1 Zdjęcie 2

..: do góry :